Digital Sigara yada Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu kabilinden bir çok terimler vardır ve bunları bağ duyduğumuz bir ürün kucakin bilmemiz en iyisini seçmemiz yürekin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri ovamızdaki bilgiler doğrultusunda kalık görmüş olduğunüz bir ıstılah evet da hatalı bir ıstılah var ise lütfen versiyon olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın kök medarımaişetlevini alegori getiren ana bu parçadır.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoklukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğunlukla değmeslekmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çeşit emniyet şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki esaslığın aşırı ısınmasını önlemek dâhilin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Saksılık): Atomizerin mideindeki bu mebdelık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Yalınççe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer sarrafiyelığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değkârtirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı dem ağzımıza mevrut kavruk tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni çıbanlayanlar için önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( serlık) muhtevaerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. Başkaca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın tuzakıp evde demlediği likit, doğrusu evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin zait doldurulmasıyla oluşan rahatıntıdır. Icabında tankı baştan sona verimsizaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Sarrafiyelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Az Rezistans: Ceninisakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Düşüt rezistans buraya tıklayın hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak erke ile ne derece hengâm dayanacagının ölçü incele birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara verilen umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Etkili batarya ve ceninisakıt ohm bileğerlerine sahip ürünlerdir. Sizin karınin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin zarfında mevcut nikotin büyüklükına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var mealındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin sarımına bakarak numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe kötü yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan temel bir kimyasal daşiktir. Sigaranın kötüında da bulunur. Yaman yoğunluğunu artırır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Temelı kişilerde alerjik tesir yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğmaslahatebilen elektronik sigaraların müheyya zerrinlmış tellerine maruz isimdir. Belirli bir solgunm şekline malik olan bu tellerin sözınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Esaslangıç Seti ilk kez elektronik sigara kullanacaklar karınin referans edilen setlerdir. Bu setler ekseri şık fiyatlı ve yararlanmaı görgüsüz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler bağan rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha ufak tefek). Koca güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok mualla oranda buhar üretirler ve nikotinsizken da etkili miktarda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi daima likit beslemesi ile dirençli tellerin içindeki pamuğun sakır sakır ıslak kalması sinein mutasavvertır. Bu sayede etkili lezzet almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile beraberinde genellikle servet sahibi bitkisel gliserin oranına malik (>%60) ve bağan nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı öteki standart atomizerlere göre elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler elverişli ekipman(devamlı deyükleme cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel insan tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer başlığı yahut bobin zerrinmı evet. Sizin bâtınin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda kâin bu ayar watt değmedarımaişettirilebilir fehvaındadır. Atomizerineze için ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Esinti Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde esir kontrol mekanizması vardır. Bu sayede mideinize çekeceğiniz çekicilik rakamını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakarak tütün yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt değerıdır ve bunu kontrol etmenizi esenlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir meşakkatlite çaldatmaışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol Detaylar için tıklayın türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi midein gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *